MIRAGE - leader ve světě neglazovaných slinutých dlaždic

Italská keramička MIRAGE patří již téměř půl století mezi špičku a průkopníka v designu a technologii výroby slinutých neglazovaných dlaždic.

Slinuté neglazované dlaždice

Slinuté neglazované dlaždice jsou nejodolnějším materiálem, který se dříve používal pro projekty, kde odolnost materiálu byla prvořadým požadavkem - například letištní haly, nákupní centra, nádraží, veřejné prostory... Desítky let intenzivního vývoje, kombinujícího použití nových surovin, strojních a digitálních technologií umožnilo obrovský rozvoj těchto materiálů, nejen pro tradiční použití ve veřejných prostorech, ale i pro privátní projekty. To vše díky novým možnostem návrhu designu a způsobu zpracování.

K největším novinkám posledních let patří slinuté dlaždice ve velkoformátovém provedení s rozměry až 460x180 cm, použitelné jak na podlahy, tak na stěny v interiéru i exteriéru, kde zejména zavěšené provětrávané fasády patří k velmi oblíbeným řešením špičkových světových architektů.

 

2cm dlažba

Druhou, možná ještě významnější novinkou ve světě slinutých dlaždic, je výroba materiálů o zvětšené tloušťce, která umožňuje revoluční způsob pokládky. Tyto dlaždice lze používat jako klasické dlaždice se zvýšenou pevností, přičemž se běžně pokládají jedním z těchto způsobů:

  1. pokládka do štěrkového lože  - tento způsob pokládky umožňuje zatížení pojezdem osobních automobilů, a lze ho tedy využít například na parkovací stání či příjezdové cesty.
  2. pokládka na terče - tento způsob pokládky je oblíbený zejména na terasách a balkónech, kdy podklad tvoří PVC fólie. Obrovskou výhodou oproti standardnímu postupu lepení dlaždic na beton je snadná rozebíratelnost a dohledání případných poruch hydroizolace bez nutnosti bouracích prací. 

V obou těchto revolučních novinkách hrála keramička MIRAGE roli leadera ve vývoji technologií. Důvodem obliby slinutých neglazovaných materiálů je možnost výroby designově dokonalých výrobků s nesrovnatelně lepšími mechanickými a chemickými vlastnostmi, než jsou přírodní materiály (mramor, dřevo...). Chemická stabilita proti alkalickým i kyselým prostředím se využije zejména při venkovním použití těchto materiálů v městských aglomeracích. Dokonalá čistitelnost, daná prakticky nulovou porezitou, umožňuje velmi snadnou údržbu a čištění. 

Další možností, kterou ocení zejména architekti, je zpracování povrchu slinutých dlaždic po výrobě různými technologiemi, jako je leštění, lapování, satinování a další způsoby zpracování. V příštím díle našeho seriálu ze světa keramiček Vás seznámíme blíže s těmito technologiemi.

Italská keramička MIRAGE, patřící do skupiny Marca Corona, je synonymem pro slinuté dlaždice nejvyšší kvality a světovým lídrem v technologii a výrobě slinutých neglazovaných dlaždic.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení