Tipy na pokládku dlažby s dekorem dřeva

Jak správně položit dlažbu s imitací dřeva?

Dlažba v imitaci dřeva je nejen krásná, ale i praktická. Při jejím pokládání však musíme mít na paměti několik zásad, které je důležité dodržovat, aby výsledek byl perfektní a vydržel dlouhá léta.

Dlažba imitující dřevo je stále více autentičtější a věrohodnější – dokonalá struktura dřeva, přírodní barvy, žilkování, letorosty. Výrobci však jdou ještě dál. Dlažby v imitaci dřeva vyrábí v dlouhých velkoformátových obdélníkových tvarech, které skutečně vypadají jako dřevěná prkna nebo fošny. Zvětšují se i tyto formáty obdélníků. Od začátků, kdy stačilo 15/60 cm, se dnes dostáváme až k formátu 22,5/180 cm.

Při takové délce je ovšem třeba při pokládce dodržovat dvě základní pravidla:

1. pravidlo: tyto dlouhé velkoformátové dlaždice nikdy nepokládáme s odsazením o 1/2. Proč? Vzhledem k značné délce jedné strany dlaždice dochází k mírnému prohnutí dlažby, které je ovšem zcela v souladu s evropskými normami a vzniká u každého takto velkého formátu u všech výrobců. Toto mírné prohnutí se nejvíce projeví právě při pokládce půl na půl. Vzájemné přesazení prken tedy nikdy nesmí být kladeno na polovinu (jako cihly), ale nejlépe na 1/3 nebo ještě méně.  Pak bude efekt dokonalý v každém směru.

2. pravidlo: podklad musí být rovný – podklad si vždy (platí to především pro všechny velkoformátové obklady a dlažby) musíte dobře srovnat a vyrovnat. Je to především kvůli usnadnění práce. Na dobře připravený podklad se jakákoli dlažba nejen ta v imitaci dřeva lépe lepí.
 

Druhy pokládek dlažby v imitaci dřeva


Druhů pokládek dlažby v dekoru dřeva je skutečně bezpočet. Co zákazník, to možnost pokládky. Pojďme se alespoň o některých základních zmínit:
 

 • Na vazbu – oblíbená klasika, která nejvíce připomíná přirozenou pokládku. Dlažbu kladete zcela nepravidelně a nahodile, čímž docílíte autentického vzhledu dřevěné podlahy.
 • Střídání formátů – ještě více přírodní vzhled. Lze si vybrat takové dlažby v imitaci dřeva, u kterých lze kombinovat různé šířky a délky dlažby. Úzké vedle širokých a krátké vedle dlouhých. Nevšední dílo je na světě. Posuďte sami.
 • Střídání barev – působivá kombinace, vynikne především ve velkém prostoru – skutečně originální podlaha.
 • Střídání povrchů – i dlažby imitující dřevo se vyrábí v lesklém provedení. Podívejte, jak pozoruhodné realizace můžou vzniknout.
 • Parketový vzor – výrobci vyrábí již přímo tvar parkety – dlažby imitující dřevo seříznuté pod určitým úhlem tak, aby přesně vytvořili parketový vzor.
 • Vzory a dekory – i do dlažeb v imitaci dřeva pronikají zajímavé prvky a dekorace – různé rustikální i moderní vzory, které odstínově ladí se základní dlažbou v dekoru dřeva.
 • Čtverce – jde o obměnu parketového vzoru. Velmi zajímavá pokládka, která předpokládá zručnost a přesnost řemeslníka.
 • Jako obklad – originalitě se meze nekladou, dlažbu imitující dřevo použijte i na stěnu. Využijte snadné údržby keramických dlaždic. 
   

Přijďte na naši prodejnu Obklady Vilímek v České ulici 15 v Českých Budějovicích, kde uvidíte téměř vše naživo. Budete si muset sáhnout, abyste poznali, že se nejedná o skutečné dřevo, ale o dlažbu v imitaci dřeva.

Výhody keramiky proti pravému dřevu:

 • Drží tvar a barvu – keramická dlažba se nerozesychá a nevpíjí se do ní žádné tekutiny – nemusíte mít strach z nečistitelných skvrn. Její barva i tvar vydrží dlouhá desetiletí.
 • Vede teplodlažba je proto vhodná pro podlahové topení.
 • Snadno se udržuje – bez použití chemických či abrazivních čisticích prostředků dosáhnete perfektní čistoty.
 • Je univerzální – hodí se do koupelny, obývacího pokoje, kuchyně či na terasu a můžete ji kombinovat s obklady jakýchkoliv barev a designů. Skvěle vypadá například kombinace dlažby s imitací dřeva s retro obklady s květinovými vzory.
 • Vyrábí se v různých designech - dub, buk, smrk, borovice, bříza, teak....téměř jakékoliv dřevo, na které si vzpomenete, a na první pohled ji nerozeznáte od skutečného dřeva. 

Díky skvělým vlastnostem keramické dlažby s imitací dřeva volí tento materiál čím dál více zákazníků.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení