Nová funkce obkladů a dlažeb - DESIGNOVÝ PRVEK interiérů i exteriérů

Keramické obklady a dlažby a jejich využití

Keramické obklady a dlažba mění v posledních letech svou původní roli praktického prvku v domácnosti, který usnadní údržbu podlahy a stěn v koupelně a kuchyni. Díky nepřebernému výběru barev, tvarů, velikostí, vzorů a povrchů jsou dnes obklady a dlažba oblíbené u architektů a čím dál častěji používané k optickému předělení prostoru i jako důležitý designový prvek interiérů i exteriérů. Dlaždice s proměnlivými barvami a různými povrchovými úpravami dokáží proměnit stěnu v zajímavou krajinu a vytvořit tak netradiční prostor, který přináší atmosféru jedinečnosti a poutá pozornost příchozích.

Keramické dlaždice díky svým vynikajícím technickým vlastnostem a velkému výběru designů používají také na povrchy stolů, kuchyňských linek, skříněk, parapetů, lavic k sezení... Dlaždice s texturou jako látka jsou dokonce používané předními designéry k tvorbě originálních keramických koberců

V neposlední řadě jsou obklady a dlažba s různými tóny barev používány také k optickému předělení prostoru s různými funkcemi – například oddělení kuchyňské části od obytné části domu pomocí různých designů dlažby. Hranice mezi různými designy nebo barvami jasně určuje předěl mezi funkčními celky domu či bytu.

Díky stále většímu výběru tvarů, velikostí, barev, designů, dekorů, odstínů a povrchových úprav keramických obkladů a dlažeb získávají designéři nekonečné možnosti kombinací a mohou tak popustit uzdu své fantazii a přijít s netradičními originálními řešeními interiérů i exteriérů.

Mezi novinky posledních let patří díky dokonalé imitaci dřeva dlažba s dekorem dřeva, napodobující věrně snad jakékoliv dřevo, na které si vzpomenete. Na první pohled je dlažba s imitací dřeva nerozeznatelná od skutečného dřeva. Díky svým vlastnostem je využití keramické dlažby s imitací dřeva mnohem širší než u samotného dřeva, mnohem trvanlivější a navíc je možné kombinovat keramickou podlahu s podlahovým topením, což u klasického dřeva možné není.

Další novinkou je například využití 2cm dlažby k tvorbě originálních venkovních umyvadel.

Keramický průmysl se neustále vyvíjí, hledá nové technologie, přichází s novými designy i tvary. Co nového nás čeká v následujících měsících a letech? Sledujeme nejnovější trendy a dáme Vám vědět, jakmile se něco nového objeví...